Pozvánka na divadlo o invazivních druzích rostlin

08. 07. 2022 CZ-SK SOUTH LIFE

Srdečně zveme na představení pohádky Šípková Růženka, kterou pro vás secvičili ochotníci z Kulturně okrašlovacího spolku Čkyně.

Znovu se bude jednat o veselý divadelní kus, který si užijí děti i dospělí. Na své si opět přijdou milovníci originálního divadelního umění i zpěvu.

Zkušení herci, kteří brázdí Čechy se svými představeními celý rok a pravidelně plní sály kulturních domů, sokoloven či veřejná prostranství a dětská hřiště, se tentokrát znovu rozhodli více zaměřit na silné ekologické téma, jenž nás aktuálně velice trápí. Po pohádce o Červené Karkulce, ve které čkyňští herci na jevišti velice intenzivně a často i s písní na rtech rozjímali o úloze vlka v šumavském lese, se tentokrát rozhodli do slova a do písmene zahradnickými nůžkami rozpitvat problémy souvisejícími s invazivními druhy rostlin, jejichž počty leckdy a leckde narůstají exponenciální řadou.

Přijďte se podívat na to, jak si hrdinný rostlinolog dokáže nakonec poradit s "tím zeleným ksindlem" a získá pro sebe srdce spanilé Šípkové Růženky!

Na jevišti se objeví tito amatérští herci: Pavlové Opletal a Pechoušek, Karel Remeš a Filip Děd.

Premiéra se koná v kinosále čkyňského kulturního domu v neděli 24. července v 11 hodin.

Následně můžeme všichni zůstat na sále a pobesedovat nad problémy s invazivními druhy rostlin při skvělém strakonickém pivečku.

Vedle Strakonického pivovaru jsou partnery představení projekty zaměřené na ochranu přírody a mimo jiné i likvidaci invazivních druhů rostlin: LIFE SouthMoravia, LIFE Sub-pannonic a CZ-SK SouthLife.